Banyo Dolabı Seçiminde Püf Noktalar

Dolap kavramı, geçmişten bugüne hayatımızı kaplayan yegane yapı olmuştur. Dolaplar, her anlamda işimize yarayacak, aklınıza gelebilecek her türlü malzemeyi saklayıp, koruyabildiğimiz, günlük hayatta en sık şekilde bize yararı dokunan yapılardır.

Dolaplar bir çok çeşit ve özelliğe sahiptirler. Boyutlarına, çeşitlerine ve işlevlerine göre şekillenirler. Buz dolabı, giysi dolabı, mutfak dolabı, banyo dolabı gibi bir çok farklı alana hitap ederler. Bu yazımızda banyo dolabı ve banyo dolabı seçiminde püf noktalar dan bahsedeceğiz.

Banyo dolabı kavramına değinirsek eğer; banyolar geçmişten günümüze dek, hem dekorasyon anlamında, hem de pratiklik anlamında bir çok seçeneği değişerek gelmiştir. Bu seçeneklere her dönemin siyasi ve kültürel faaliyetleri büyük etki etmiştir. Örneğin orta çağda banyo yapmak yasaktır. Bu yüzden de banyo ile ilgili tasarım görmeniz olanaksızdır. Fakat günümüzde teknoloji ile beraber yükselen farklı iş kollarının çalışanlarda yarattığı baskı ve stres, onları değişik dinlenme alanlarına yönlendirmiştir. Bunun en büyük örneği, banyolardır. İnsanlar yoğun iş temposundan kaçarak evlerinde ki banyolarına sığınıp rahatlamak istemişlerdir. Bu yüzden bir çok tasarımcı bu gelişmeyi kendilerine pay biçerek bir çok banyo tasarımı yapmışlardır. Bu banyo tasarımlarının içinde en önemlisi de duşakabinden sonra banyo dolabı sistemleri olmuştur.

İşte banyonuza dolap seçiminde bir kaç püf nokta;

Öncelikle, banyo dolabı seçiminde püf noktaları bilmeniz sizin daha sağlıklı ve daha kaliteli bir hizmet almanızı sağlar. Bu yüzden bilmeniz sizin adınıza çok faydalı olacaktır.

Önce ne yapmayı istediğinize karar vermelisiniz. Burada önemli olan sizin ne istediğinizdir.  Banyonuzda nasıl bir dekorasyon yapmak istediğinizi, bu dekorasyon içerisinde hangi sistemlerin daha şık durabileceğini ve bunun gibi bir çok soruyu kendinize sorarak işe başlamalısınız. Daha sonra firma çok önemli. Etkili bir ön izlenim için, firmanın daha önce yapmış olduğu işlerin kalitesini ölçebilirsiniz. Kataloglar da bu konuda işe yarayabilir niteliktedir.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s