Mutfak Dolabı Seçiminde Püf Noktalar

evbilgi-com

Mutfaklar hayatımızda en önemli yere sahip yegane yapılardır. Bu yapıları muhteşem tasarımlar ile bütünleştirmek adına, dekorasyon dünyasında bir çok yenilik çıkmaktadır. Bu yenilikler arasında özellikle mutfak dolapları dikkat çeken tasarımların başında yer almaktadır. Bir mutfağı, mutfak yapan, onun dekorasyon ile bütünleşmesini sağlayan en önemli nokta mutfak dolabı sistemleridir.  Mutfak dolabı seçiminde püf noktalar bilinirse daha sağlıklı ve daha kaliteli bir hizmet alma olanağınız artar. Peki mutfak dolabı seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle; sahip olmak istediğiniz dolapların tasarımları konusunda dikkat etmeniz gereken önceliklerden biri olarak çok vurucu ve keskin bir tasarıma sahip olarak kendini belli eden bir dolaba mı yoksa mevcut dekorasyonunuz içerisinde pek belli olmayan bir dolaba mı sahip olmak istediğinizdir. Kısacası yeni alınacak bir dolap seçeneğinde ya da mevcut dolaplarınızın yenilenmesinde düşünmeniz gereken şey dolaplarınızın tasarımını ne yönde değiştirmek istediğiniz olmalıdır. Bu seçimi yapmanız sizin daha kaliteli olarak bu işe başlamanıza olanak sağlayacaktır.

Daha sonrasında, almayı düşündüğünüz mutfak dolabı için mutlaka işlevinin de önemli olduğunu unutmayınız. Örneğin çelik kasaya sahip olan dolaplar güvenli oldukları için, genellikle insanların her hangi bir eşya vb. bir yapıyı saklamak için kullandıkları bir tür dolaptır. Fakat mutfakta bu tür bir yapı kullananamayız. Genel olarak baktığımızda günümüz mutfak tasarımlarında en çok kullanılan mutfak dolabı türü, ahşaptır. Ahşap hem dekorasyona sağladığı mükemmel uyum ile hem de mutfakta sağladığı büyük avantajlar ile mutfaklarımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur.

Dekorasyon seçenekleriniz de oldukça önem teşkil ediyor. Mutfağınızda kullandığınız renklere göre dolaplarınızı seçebilirsiniz. Daha farklı dizaynlara da yer verebilirisiniz. Örneğin açık renklere hakim olan duvarlarınıza renkli dolaplar monte ettirebilirsiniz. Kırmızı, pembe, turuncu , mavi ve mor gibi canlı renkler uygun bir yerleşim ile şık bir tasarım harikasına dönüşebilirler. Aynı zamanda bunun tam tersini de yaparak da mutfağınızda farklı konseptlere yer açma olanağına sahip olabilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s